Twój koszyk:
jest pusty
Dlaczego warto samodzielnie tłoczyć olej?
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że tłuszcze odgrywają ważną rolę w odżywianiu. Są bogatym źródłem energii i składników odżywczych, mają kluczowy wpływ na zdrowie. Z uwagi na współczesny model odżywiania, w typowej diecie znajduje się zbyt mało kwasów tłuszczowych.
Ziemniaki - czy należy ich unikać?
Bogactwo witamin i składników mineralnych w ziemniaku niesie za sobą wiele właściwości prozdrowotnych.
Zdrowie napędzane przez naturę
Ząbki czarnego czosnku są bogatym źródłem potasu, magnezu, żelaza, siarki i cynku, a także tiaminy i kwasu askorbinowego.
Wyjątkowe polskie oleje ekologiczne
Podstawową sprawą jest również dobór odpowiednich nasion z odmian oleistych i odpowiednia ich uprawa. Skutkuje to potem odpowiednim surowcem do produkcji.
Zamień cukier na ksylitol
Suszone daktyle - skarbnica witamin i minerałów
Daktyle to owoce, których właściwości odżywcze docenią szczególnie sportowcy. Daktyle, zarówno te suszone, jak i surowe, są skarbnicą cukrów prostych, będących źródłem energii podczas intensywnego wysiłku, a ponadto uzupełnią niedobór glikogenu oraz potasu w organizmie.
Orzechy włoskie - samo zdrowie
Jakie wartości odżywcze mają orzechy włoskie? Jeśli nie jesz mięsa i ryb, powinnaś po nie sięgać, aby uzupełnić białko i kwasy omega-3. . Już 3 orzechy pokrywają dzienne zapotrzebowanie na kwasy omega-3.
Pieczemy polski chleb
Chleb wypiekano już 14 tys. lat temu. Z czasem chleb stał się symbolem jedności, który świadczył o pojednaniu i solidarności rodzaju ludzkiego
Suszone figi - idealna alternatywa dla słodyczy
Mają go prawie tyle samo co szklanka mleka! Ponadto są także najlepszym źródłem błonnika spośród wszystkich suszonych owoców.
Melasa - najzdrowszy odpad na świecie
Ze względu na zawartość witamin z grupy B, magnezu i wapnia melasa trzcinowa sprzyja łagodzeniu stanów napięcia oraz niepokoju, a więc przyczynia się do obniżenia stresu.
Głodówka
Prawidłowo przeprowadzona głodówka jeszcze nikomu nie zaszkodziła… ale od czego zacząć?
Właściwa dieta a choroby nowotworowe
Ocenia się że czynniki genetyczne dotyczą ok. 10% populacji, więc znacznie większy wpływ na rozwój raka ma środowisko w jakim żyjemy i przede wszystkim styl życia jaki prowadzimy.
Dlaczego woda to woda?
Uwzględniając chemiczną budowę wody, powinna być gazem (z uwagi na połączenie wodoru z tlenem). Masa cząsteczkowa H2O znajduje się wyraźnie wśród gazów. Jest lżejsza od siarkowodoru, który jest gazem. Jest też lżejsza od etanu, propanu, butanu, które też są gazami.
Soki odpowiednie dla dzieci
Przede wszystkim należy pamietać, ze najlepszym napojem dla dziecka jest woda. Soki, które są uzupełnieniem diety można podawaź zamiast jednej z 2-3 porcji owoców dziennie.
Odpowiednia dieta
“Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem” - Hipokrates

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies

OK